Centrum Hewelianum zdobyło główną nagrodę!

25-05-2009 12:14

Z przyjemnością informujemy, że projekt „Centrum „Hewelianum - Budowa kompleksu edukacyjno – rekreacyjnego w Gdańsku. Etap I” zdobył nagrodę główną w II edycji konkursu „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii „Rewitalizacja”!

Do konkursu zgłoszonych zostało 137 projektów (13 z województwa pomorskiego), z czego aż 40 ubiegało się o nagrodę główną w kategorii „Rewitalizacja”.

Konkurs zorganizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z funduszy unijnych, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Polski. Gala wręczenia nagród odbyła się w dniu 7 maja 2009 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. W imieniu organizatorów nagrodę dla Gminy Miasta Gdańsk wręczyła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Nagrodę stanowią szerokie działania promujące zwycięskie projekty w kraju i za granicą. Zorganizowana została także multimedialna wystawa „Polska pięknieje”, która będzie można zobaczyć m.in. na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureaci otrzymali pamiątkową statuetkę oraz tablicę, która ozdobi elewację budynku symbolizującego zwycięski projekt. O nominowanych i wyróżnionych projektach powstał już polsko-angielski album.

Przypomnijmy - Projekt „Centrum „Hewelianum: Budowa kompleksu edukacyjno – rekreacyjnego w Gdańsku. Etap I” był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w tym środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacja projektu zakończyła się w listopadzie 2008 r.

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ