Czekamy na Ciebie w okresie międzyświątecznym!

16-12-2016 13:02

Okres świąteczny to doskonały czas na zabawę! Chwile spędzone w domowym zaciszu warto urozmaicić atrakcjami - niewątpliwie jedną z nich będzie wizyta w gdańskim centrum nauki! To doskonała okazja, aby pokazać niezwykłe miejsce tym, którzy do Gdańska przyjechali z odległych zakątków! Z tego względu gdańskie centrum nauki w dniach od 27 do 29 grudnia czynne jest dłużej - od godziny 10:00 do 17:00.

W okresie świątecznym (27-29 grudnia) "Laboratorium Pana Kleksa" zahuczy, zapiszczy albo zaćwierka od atrakcji… Jakie dokładnie będą to dźwięki przekonają się uczestnicy zabawy "Ptasie plotki"! Któż z małych odkrywców nie jest ciekaw, jakie gatunki ptaków można spotkać na codziennym spacerze? Bawiąc się i poznając wiersz Jana Brzechwy pt. "Ptasie plotki" będzie można wraz z edukatorem Centrum Hewelianum nauczyć się rozpoznawać najbardziej popularne ptaki. Dzieciom pomoże w tym animacja na specjalnej, interaktywnej tablicy. A na koniec czeka zabawa, podczas której można samemu stworzyć kolorowe i niespotykane zwierzęta. Uwaga! "Laboratorium Pana Kleksa" to propozycja dla dzieci do lat 9. Zabawy w „Laboratorium Pana Kleksa” odbywają się o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00.

Na najmłodszych w okresie świątecznym czeka także Kreatywny Plac Zabaw, gdzie nagromadzoną w Święta energię będzie można spożytkować budując niestworzone konstrukcje na całym piętrze zarezerwowanym dla… wielkich klocków!

Propozycją tak dla starszych jak i młodszych jest połączenie świątecznego odpoczynku z aktywnością, przygodą i odkrywaniem na interaktywnych i multimedialnych wystawach - w Centrum Hewelianum czeka ich kilka:

• Magiczna podróż do wnętrza ziemi oraz przez wszystkie kontynenty na wystawie "Dookoła Świata". • Zabawa do potęgi n-tej podczas poznawania świata geometrii, symetrii i liczb na wystawie "Łamigłówka". • Wcielenie się w żołnierza z XVIII, XIX lub XX wieku i sprawdzenie swoich "umiejętności bojowych" na wystawie "Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią". • Eksperymentowanie z różnymi rodzajami energii, poznawanie fizycznych praw rządzących światem oraz zasad ekologicznego trybu życia, podczas zwiedzania wystawy "Z energią!". • Spotkanie z burzliwymi dziejami Góry Gradowej i wędrówka po plenerowej wystawie "Wehikuł Czasu - Człowiek I Pocisk".

• Wszystkie obiekty historycznego fortu w zasięgu ręki i bez ograniczeń na wystawie "Wehikuł Czasu - Hewelianum Bez Barier".

Mieszkańcy Gdańska powinni pamiętać, że w Centrum Hewelianum czeka na nich "Karta Gdańskiego Odkrywcy"www.hewelianum.pl (kliknij).

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ