Europejska Noc Naukowców w Centrum Hewelianum!

17-09-2009 13:02

Tradycyjnie już we wrześniu w różnych miejscach Europy organizowana jest impreza pod nazwą „Noc Naukowców”. W tym roku po raz pierwszy przystępuje do jej organizacji również Centrum Hewelianum. Na ten dzień, a właściwie wieczór, gdyż impreza będzie się odbywać w godzinach 18 - 22, przygotowaliśmy dla naszych Gości szereg atrakcji.

Gościnnie z plenerowym pokazem popularnonaukowym "Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot" wystąpi grupa EduFun. Pokazy odbywać się będą w sali u wejścia do poterny między majdanem a Niskim Czołem Kurkowym. Czas jednego pokazu wynosi ok. 20 minut, a pokazy będą się odbywały co pół godziny.

Animatorzy z RoboNET poprowadzą z kolei warsztaty dla dzieci i młodzieży (preferowana grupa wiekowa to 8-14 lat), na których będzie można zapoznać się z tajnikami budowania i programowania robotów. Czas trwania zajęć to 45 minut. Jednocześnie może w nich brać udział do 15 osób. Warsztaty będą odbywać się co godzinę, w sali kinowej w Kaponierze Południowej.

W czasie trwania „Nocy Naukowców” będzie można również zwiedzić bezpłatnie wystawę „Energia, Niebo i Słońce”.

Dla najbardziej dociekliwych młodych naukowców przygotowaliśmy konkursy z nagrodami.

Udział we wszystkich atrakcjach wieczoru jest bezpłatny!

Zapraszamy do Centrum Hewelianum 25 września 2009r. od godziny 18:00 !

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ