Hewelianum zaprasza na FERIE!

04-01-2017 07:50

Ferie zimowe coraz bliżej! Jak co roku Centrum Hewelianum zadba, aby ten wyczekiwany z niecierpliwością czas spędzić kreatywnie i doskonale się przy tym bawić. Przez dwa tygodnie wszystkie przygotowane przez nas atrakcje dostępne będą codziennie!Nowi mieszkańcy Hewelianum nie zamierzają odpoczywać w te ferie. W pełnej gotowości roboty Ping i Pong czekać będą na wszystkich zafascynowanych robotyką Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić na co je stać – czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Będzie też okazja spróbować swoich sił w programowaniu ich mniejszych kolegów - ozobotów!

Dla ciekawych dźwięku oddajemy do dyspozycji wystawę „Wmiksuj się”, gdzie za pomocą specjalnych urządzeń będzie można sprawdzić ryt swojego serca czy zmiksować własny utwór. Z kolei „Science Show” to okazja do podejrzenia reakcji chemicznych czy takich eksperymentów, jak zmieszanie ciepła z zimnem.

Najmłodsi miłośnicy eksperymentów znajdą coś dla siebie w Laboratorium Pana Kleksa, gdzie będą mogli zamienić się w detektywów w zabawie „Zgadnij kto to?” czy przeżyć „Przygodę w ZOO”.

A na Kreatywnym Placu Zabaw będą mogli zatopić się „W gąszczu zagadek” i pobudzać swoją wyobraźnie konstruując niezwykłe budowle z gigantycznych klocków.

Program uzupełnia pięć interaktywnych wystaw stałych, dzięki którym będzie okazja wyruszyć w podróż „Dookoła Świata” lub Wehikułem Czasu przenieść się do czasów oblężeń miasta i odkryć tajemnice Góry Gradowej.

 • Warsztaty robotyczne - "Jak myśli robot?"
 • Codziennie o godz. 12:00 i 14:00

  • Science Show- "Atrakcja -> Reakcja" i "Termoakcja"
  • Wtorek i czwartek: Atrakcja -> Reakcja

   Poniedziałek, środa i piątek: Termoakcja

   Weekendy: 14-15 i 28-29 stycznia: Atrakcja-> Reakcja, 21-22 stycznia: Termoakcja

   Wszystkie pokazy o godz. 12:00, 14:00 i 16:00

   UWAGA!!! 26 stycznia (czwartek) w programie zamiast Science Show o godz. 12:00 i 14:00 odbędzie się interaktywny wykład z dziedziny astronomii prowadzony przez wybitnego pedagoga i dydaktyka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - prof. zw. dr hab. inż. Grzegorz Karwasz.

  • Zabawy dla najmłodszych w Laboratorium Pana Kleksa
  • Poniedziałek, środa i piątek: „Przygoda w ZOO”

   wtorek i czwartek: „Zgadnij kto to?”

   Weekend: 14 -15 stycznia: „W promieniach Słońca”, 21-22 stycznia: „Pan Kleks w Kosmosie”, 28-29 stycznia: „Kleksografia”

  • Kreatywny Plac Zabaw - „W gąszczu zagadek”
  • Dostępny przez cały dzień

  • Wystawa interaktywna- "Wmiksuj się"
  • Codziennie o godz. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 i 17:00

  • Wystawy stałe: „Z Energią”, „Dookoła Świata”, „Wehikuł Czasu- Zabawy z historią” oraz „Człowiek i pocisk”, „Łamigłówka”
  • Dostępne przez cały dzień  A na ostatni weekend ferii przygotowaliśmy coś specjalnego! Z okazji 405 rocznicy urodzin Jana Heweliusza - gdańskiego astronoma, wybitnego obserwatora nieba - zapraszamy na Kosmiczny lot - bezpłatne warsztaty poświęcone astronautyce

  Świętowanie rozpoczniemy w weekend 28-29 stycznia, warsztatami dla osób indywidualnych, które odbędą się w sali 29 o godz: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny!  Przypominamy, że w sprzedaży dostępna jest "Karta Gdańskiego Odkrywcy", która upoważnia do nielimitowanego wstępu na wszystkie wystawy i dodatkowe atrakcje w Centrum Hewelianum. Więcej na naszej stronie

   
  Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ