Kolejna dotacja z RPO WP dla Centrum Hewelianum!

09-10-2009 14:41

Z przyjemnością informujemy, że wniosek o dofinansowanie projektu pt: „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo-dydaktyczne pomorskich szkół wyższych” złożony przez Gminę Miasta Gdańsk do konkursu 2.1_2 Infrastruktura edukacyjna i naukowo – dydaktyczna, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, został wybrany do dofinansowania.

Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego pozytywną decyzję o dofinansowaniu otrzymało 6 projektów z 14 złożonych, w tym projekt Centrum Hewelianum, który otrzymał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 100% kwoty wnioskowanej, tj. 4 330 373,25 zł. Zarząd Województwa Pomorskiego przychylił się do opinii Grupy Strategicznej ds. infrastruktury edukacyjnej i naukowo-dydaktycznej, która rekomendując projekt do realizacji, stwierdziła m.in., że założenia i cele projektu nawiązują do przesłanek realizacji i celów Osi Priorytetowej 2 i Działania 2.1, a opis projektu wskazuje na potrzebę jego realizacji. Projekt ponadto posiada znaczną skalę oddziaływania i wpisuje się w działanie pomocnicze Regionalnej Strategii Innowacyjności dla Województwa Pomorskiego, tj. Kształtowanie kultury innowacyjnej i edukacja proinnowacyjna.

Projekt jest elementem przedsięwzięcia polegającego na budowie Centrum Hewelianum – kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego powstającego na terenie Fortu Grodzisko.

W ramach projektu, rewaloryzacji poddany zostanie kolejny zabytkowy obiekt forteczny (Galeria Strzelecka), który zaadaptowany będzie na potrzeby działalności naukowo-dydaktycznej pomorskich szkół wyższych, a w szczególności Partnera w projekcie - Politechniki Gdańskiej.

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ