Nowa wystawa interaktywna i inne weekendowe atrakcje!

01-11-2016 08:33

Samodzielne tworzenie muzyki, słuchanie brzmienia swojego głosu w jaskini, gryzienie dźwięku - takie atrakcje czekają na Was już od najbliższej niedzieli! Swoje propozycje w weekendowym kalendarzu atrakcji Centrum Hewelianum znajdą także dzieci - przez cały weekend "Na straganie" będzie można posłuchać o czym rozmawiają warzywa, a "W dżungli wyobraźni" spełnić małe marzenia o byciu wielkim konstruktorem!

Atrakcją dla starszych i młodszych jest nowa wystawa interaktywna poświęcona w całości dźwiękom pt."Wmiksuj się!", która znajduje się w najbardziej zaawansowanej technologicznie przestrzeni Centrum Hewelianum - w Galerii Ruchu. Na siedmiu stanowiskach każdy będzie mógł sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku. "Wykrzycz się" - to stanowisko służące do pomiaru decybeli, wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i … zacząć krzyczeć do woli. "Klej nuty" - tu z kolei możemy wejść w skórę DJ’a z dyskoteki i samemu tworzyć muzykę. Na stanowisku "Serdeczny bit" podłączymy Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie! Natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku "Echo" przekonasz się jak brzmi Twój głos w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na "Organy bum bum" zagrasz… klapkiem, a na "Zagryź nutkę" - ugryziesz dźwięk!

Na wystawę zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 12:00 do 16:00, o pełnych godzinach.Weekend w Centrum Hewelianum jest także pełen atrakcji dla najmłodszych dzieci! Za oknem brzydka pogoda? To nic, my się jej nie boimy. Razem z Wami w magicznym "Laboratorium Pana Kleksa" posłuchamy o czym rozmawiają warzywa "Na straganie". Pomoże nam w tym animacja wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Wspólnie zastanowimy się również dlaczego owoce i warzywa zapewniają zdrowie przez cały rok, rozwiążemy owocowo-warzywne łamigłówki, a także na chwilę zamienimy się w naukowców i "rozbierzemy" owoce oraz warzywa na części pierwsze czyli zobaczymy pod mikroskopem to czego nie widać "gołym" okiem. Drugą propozycją jest zabawa "W dżungli wyobraźni", czyli na kreatywnym placu zabaw! Tam na najmłodszych czekają gigantyczne klocki, z których stworzyć można najbardziej fantazyjne konstrukcje.

Zabawa w "Laboratorium Pana Kleksa" ("Na straganie") - sobota i niedziela, w godzinach 11:00, 12:30 i 14:30. Atrakcje kreatywnego placu zabaw ("W dżungli wyobraźni") - sobota i niedziela, w godzinach 10:00-16:00.

Informację o cenach biletów można znaleźć TUTAJ.

Przypominamy także o zmianie godzin otwarcia - od 5 listopada w weekendy zapraszamy w godzinach od 10:00 do 16:00.

Do zobaczenia w Centrum Hewelianum!

Zdjęcia


Zabawa w "Laboratorium Pana Kleksa"

Kreatywny plac zabaw

Kreatywny plac zabaw