Oddaj krew i zwiedzaj Centrum Hewelianum za darmo!

18-11-2016 08:45

Wystarczy oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku lub w jednym z jego terenowych oddziałów by 26 listopada zwiedzać wszystkie wystawy Centrum Hewelianum za darmo. Nie bądź obojętny!

Krew to jeden z podstawowych i najważniejszych płynów ustrojowych w naszym organizmie. Rozprowadza substancje odżywcze i tlen. Bez niej nie istniejemy. Wypadek, poważny uraz – krwotok – i zaczyna nam jej brakować. Nie bądź obojętny i przyłącz się do akcji pt. „Dni Honorowego Krwiodawstwa” organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wraz z Centrum Hewelianum.

Żeby przyłączyć się do akcji i skorzystać z darmowego biletu do Centrum Hewelianum trzeba oddać krew między 22 a 26 listopada 2016 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku lub w jednym z jego oddziałów terenowych. Z legitymacją Honorowego Dawcy Krwi i najnowszą pieczątką uzyskaną w ramach „Dni Honorowego Krwiodawstwa” wystarczy udać się 26 listopada do Centrum Hewelianum by otrzymać bezpłatny bilet na wszystkie interaktywne wystawy: „Dookoła Świata”, „Z Energią!”, „Łamigłówka”, „Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią”.

Uwaga! Bilet jest do wykorzystania tylko 26 listopada w ramach godzin otwarcia Centrum Hewelianum

Co warto wiedzieć?

Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób, które zdeklarują dobrą wolę podzielenia się nią. Przed pobraniem przechodzą ścisłe badania dotyczące: przebytych chorób (kwestionariusz) i badanie wstępne (ciśnienie krwi, poziom hemoglobiny, badanie osłuchowe i palpacyjne oraz wywiad lekarski).

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ