Poznaj z nami tajemniczy świat ptaków

06-10-2016 14:25

Czy wiesz, że na terenie parku Centrum Hewelianum żyją rzadkie gatunki ptaków, tj. bogatka, szpak, drozd, wrona, wróbel mazurek, dzięcioł, gil i wiele innych… Poznajmy je i otoczmy ochroną, bo z każdym rokiem na całym świecie ich populacje stale się zmniejszają.

Ornitolodzy biją na alarm - liczba ptaków na Ziemi systematycznie się zmniejsza. Zabieramy im coraz więcej terenów do życia, przez co nie mają gdzie zakładać gniazd. Zanieczyszczamy też środowisko, co nie sprzyja ich rozmnażaniu. Dlatego 37 lat temu Unia Europejska przyjęła Dyrektywę Ptasią o ochronie dziko żyjących ptaków, a dzień 2 października ustanowiono Europejskim Dniem Ptaków.

W Centrum Hewelianum świętujemy nie jeden dzień, ale tydzień!

W weekend 8 i 9 października w Laboratorium Pana Kleksa dla wszystkich miłośników ptaków organizujemy warsztaty pt. "Skrzydlate cudaki". Podczas warsztatów podsłuchamy „Ptasie plotki” i nauczymy się rozpoznawać po głosie oraz wyglądzie poszczególne ptaki, dowiemy się jak i czym je karmić oraz poznamy prosty sposób na zbudowanie karmnika.

Ale to nie wszystko… na kreatywnym placu zabaw „W Dżungli Wyobraźni” czeka na Was również wiele ptasich atrakcji. A na koniec… niespodzianka!

Na dzieci, które w sobotę i niedzielę odwiedzą wystawę „Dookoła Świata”, czeka ptasi quiz z poszukiwaniem ptaków na wystawie. Za jego poprawne rozwiązanie również czeka niespodzianka.

Nie zapomnieliśmy również o grupach szkolnych. W ramach świętowania Europejskiego Dnia Ptaków od 11 do 14 października mamy i dla Was propozycję ptasich warsztatów. Uwaga! koszt zajęć 3 zł od osoby (opiekun grup wchodzi bezpłatnie). Szczegóły tutaj, kliknij lub pod numerem (+48 58) 742 33 52

.

Zdjęcia


Skrzydlate cudaki

Ptaki cudaki

Ptaki Cudaki
 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ