Przedłużamy warsztaty „Kartki w ruch!”

26-10-2016 07:00

Kartka papieru, z pozoru banalna rzecz. Na naszych nowych warsztatach adresowanych do uczniów klas IV-VI wyprowadzimy Was z tego błędu i pokażemy, co można zrobić ze zwykłym arkuszem papieru!

Z okazji Światowego Dnia Origami, który przypada na 24 października, organizujemy warsztaty o rzeczy, bez której papierowe dzieła sztuki nie istniałyby – o (nie)zwykłej kartce papieru. Pokażemy Wam jej potencjał!

- Pierwszym zadaniem na rozgrzewkę będzie nietypowe układanie origami – uczniowie będą składać kartkę papieru mając zasłonięte oczy! – mówi Monika Paczkowska, matematyk z Centrum Hewelianum. - Przy kolejnych zadaniach dzieciaki będą pracować w grupach i z pewnością nie zabraknie emocji!

Oprócz tego uczniowie będą m.in.: układać z kartek wieżyczki by następnie za pomocą nowych jednostek – wymiarów kartek – mierzyć różne przedmioty.

- Grupy będą ze sobą rywalizować, jednocześnie doskonaląc umiejętność szacowania – dodaje matematyk.

Cykl warsztatów potrwa od 18 do 10 listopada. Zajęcia, które połączone są ze zwiedzaniem interaktywnej wystawy „Łamigłówka”, trwać będą po 90 minut. Program skierowany jest do uczniów klas IV-VI SP.

Godziny zajęć: 8:30, 10:30, 12:30.

Koszt: 8 zł/osobę, opiekunowie grup wchodzą bezpłatnie.

Rezerwacja pod numerem: (58) 742 33 52.

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ