Roboty powracają! Weekendowe spotkanie z Pingiem i Pongiem

23-11-2016 09:00

Mają prawie 60 centymetrów wysokości, ważą 5,4 kg i poczucie humoru, którego można im pozazdrościć. Do tego potrafią tańczyć, odgadywać co jest na obrazkach, chociaż zamiast serca mają… procesor - już podczas weekendu 26-27 listopada każdy będzie miał okazję zobaczyć co potrafią pierwsze gdańskie roboty!

Ping i Pong bardzo lubią oglądać obrazki i odgadywać co na nich jest i nie myślcie ze dadzą się oszukać. O nie! Do tego zatańczą i…? Sami zobaczcie! Zapraszamy na weekend z robotami w Centrum Hewelianum.

Ping i Pong tzw. roboty humanoidalne, w pełni autonomiczne i programowalne. Oznacza to, że mają niezwykle szeroki wachlarz możliwości i mogą pełnić bardzo wiele funkcji, w tym także edukacyjnych. Pierwszy prototyp powstał w 2006 r. Gdańscy przedstawiciele są piątą, wersją w swojej rodzinie.

- Robot NAO jest wyjątkowy, ponieważ jest podobny do człowieka, może mieć różne zastosowania i na pewno badania, które są na nim prowadzone, przyczynią się do tego, że roboty już przyszłości - pytanie jak odległej - zagoszczą w życiu człowieka, np. pomagając łagodniej znieść pobyt w szpitalu, ucząc nauki nowego języka lub w wielu innych sytuacjach - mówi Agnieszka Józefowicz, edukator Centrum Hewelianum.

Roboty posiadają szereg urządzeń komunikacyjnych, które służą im do odbierania sygnałów z otoczenia, odpowiedniej ich analizy oraz reakcji na konkretny bodziec. Rozpoznają więc twarze, mają połączenie z internetem, mogą odtwarzać muzykę, ćwiczą tai-chi, tańczą czy wykonują określone dla nich zadania. Na całym świecie funkcjonuje już około 7000 tysięcy robotów typu NAO.

Udział w pokazach w ramach biletów do Centrum Hewelianum.

Kiedy:

26-27 listopada

Godziny:

11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Gdzie:

Sala Pitagorasa

Ile osób:

25 osób / wejście

Czas trwania:

ok. 30 minut.

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ