Sprawdź atrakcje czekające do 26 lutego!

01-02-2017 12:40

SPECJALNA OFERTA DLA WSZYSTKICH WYPOCZYWAJĄCYCH NAD MORZEM

Wydłużone godziny otwarcia, spotkania z robotami, zwiedzanie muzycznej wystawy czasowej i pakiet czterech interaktywnych wystaw - wszystkie te atrakcje czekają w gdańskim Centrum Hewelianum od wtorku do niedzieli aż do 26 lutego!

Z myślą o wszystkich spędzających zimowe ferie nad morzem, ale także dla mieszkańców miasta Gdańska i regionu gdańskie centrum nauki przygotowało specjalne atrakcje: niemal codziennie będzie okazja na zabawę z robotami - i tymi dużymi, czyli Pingiem oraz Pongiem i tymi mniejszymi, czyli ozobotami. Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić na co je stać - czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Swoje siły w samodzielnym programowaniu będzie można sprawdzić w zabawie z ozobotami! Warsztaty będą odbywały się od wtorku do niedzieli o godzinie 13:00.

Kolejną propozycją jest samodzielne eksperymentowanie z dźwiękami. Na interaktywnej wystawie „Wmiksuj się!” goszczącej czasowo w Centrum Hewelianum, za pomocą specjalnych urządzeń można sprawdzić rytm swojego serca czy zmiksować własny utwór, a nawet ugryźć dźwięk!

Dodatkowo w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:00, 12:30 i 14:30 na dzieci czekają niezwykłe zabawy w "Laboratorium Pana Kleksa":

4-5 luty - Ptasie plotki,

11-12 luty - Cząsteczka wg Pana Kleksa,

18-19 luty - Bajkowe niebo,

25-26 luty - Podróże Pana Kleksa.

Z kolei w weekend 18 i 19 lutego pojawi się dodatkowa propozycja - premierowa odsłona rodzinnych warsztatów interaktywnych, pod tytułem "Alchemia zapachu". Zaskoczeni będą jednak Ci, którzy myślą, że warsztaty będą polegały na wąchaniu. Nic bardziej mylnego! Zapachy będziemy poznawać i rozpoznawać na tysiące różnych sposobów, w tym wzrokiem czy dotykiem... To nie wszystko!!! Będziemy sami je komponować i zamykać w określonych kształtach! Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę (18 i 19 lutego) o godz. 11:00, 12:30, 14;00 i 15:30. Bilet wstępu w cenie 10 zł (bilet ulgowy), w tym darmowy wstęp dla jednego opiekuna.Atrakcje Szczegóły Bilety

Warsztaty robotyczne

Jak myśli robot?

Od wtorku do niedzieli o godz. 13:00.

Bilet ulgowy w cenie 10 zł (darmowy wstęp dla jednego opiekuna).

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu biletów.

Wystawa interaktywna

„Wmiksuj się”

Od wtorku do niedzieli o godz. 12:00 i 14:30.

Wstęp w ramach biletu na wystawy interaktywne Centrum Hewelianum lub osobno w cenie 5 zł.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu biletów.

Wystawy stałe

„Z energią!”, „Dookoła Świata”, „Łamigłówka , „Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią”.

Od wtorku do piątku od godz. 08:30 do 17:00.

Sobota i niedziela od godz. 10:00 do 17:00.

Bilet na wystawy interaktywne Centrum Hewelianum 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny), 35 zł (rodzinny).

Interaktywne warsztaty rodzinne

Alchemia zapachu

18 i 19 luty, o godz. 11:00, 12:30, 14;00 i 15:30.

Bilet ulgowy w cenie 10 zł (darmowy wstęp dla jednego opiekuna).

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu biletów.


Co jeszcze czeka na odkrywców w gdańskim centrum nauki? Do ich dyspozycji pozostają cztery wystawy interaktywne. Zacząć można od wyprawy „Dookoła Świata”, ale uwaga - nie jest tutaj wymagany ani paszport, ani wiza! Wystarczy chęć odkrywania i otwartość na niezliczoną ilość wrażeń. Podróż zaczynamy od wnętrza ziemi, czyli od spotkania z wulkanem. Później przenosimy się do Azji, gdzie ćwiczymy umiejętność jedzenia pałeczkami lub tworzymy własne góry. W Afryce zakradamy się do zwierzyny, a w Australii obowiązkowo doświadczamy na własnej skórze siły wiatru o prędkości nawet 126 km/h! Na biegunie koniecznie musimy zajrzeć do igloo, z kolei w Ameryce Południowej warto odkryć tajemnice… czekolady! Podróż przez Amerykę Północną, tuż obok Golden Gate Bridge, kończymy w Europie użyczając swojej twarzy w obrazie pędzla Leonarda da Vinci. To zaledwie kilka z kilkudziesięciu propozycji eksperymentów i wrażeń na wystawie „Dookoła Świata”! Tak rozgrzanym można ruszyć na podbój kolejnej przestrzeni - „Łamigłówki”. Jesteście ciekawi jak wygląda milion lub miliard ziarenek piasku? Jeśli tak, to ta wystawa zachwyci Was matematycznymi zagadkami! Testem na symetrię jest nasza twarz, a jednym z wyzwań napisanie dowolnego słowa z wykorzystaniem lustrzanego odbicia. Z kolei trzecia wystawa - „Zabawy z Historią” zaskoczy nas zderzeniem przeszłości z technologicznymi nowinkami. I choć armata oraz moździerz są wirtualne, to trzeba je precyzyjnie załadować, aby działo mogło wystrzelić. Nie lada przygodą jest przymiarka munduru oraz takich elementów umundurowania, jak broń czy nakrycie głowy… ale to także w rzeczywistości wirtualnej. Ostatnią wystawą stałą jest zabawa „Z energią!”, gdzie jedno piętro poświęcone jest eksperymentom z prawami fizyki (na przykład w symulatorze jazdy samochodem), a na drugim poziomie poznajemy tajemnice odzyskiwania energii!

Przypominamy, że w sprzedaży dostępna jest "Karta Gdańskiego Odkrywcy", która upoważnia do nielimitowanego wstępu na wszystkie wystawy w Centrum Hewelianum. Więcej na naszej stronie

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ