Uczymy się przez całe życie

06-10-2009 11:31

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu br. Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk” rozpoczął realizację dwuletniego projektu pn.: Zmiksujmy kreatywność i innowacyjność w kształceniu dorosłych. Projekt realizowany jest w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”- Grundtvig, w partnerstwie składającym się z pięciu instytucji europejskich:

  • PARK KULTUROWY FORTYFIKACJI MIEJSKICH “TWIERDZA GDAŃSK” – Polska – Gdańsk – koordynator projektu
  • LIETUVOS JAUNŲJŲ MOKSLININKŲ SĄJUNGA – Litwa – Wilno
  • ESCUELA OFICIAL DE IDIOMAS MARÍA MOLINER – Hiszpania – Almansa
  • CULTURE CIRCLE KULTURBÜRO WIEN – Austria – Wiedeń
  • E.RI.FO. ENTE PER LA RICERCA E FORMAZIONE – Włochy – Rzym

Podczas pierwszego międzynarodowego spotkania partnerów projektu w Polsce, zaplanowanego w dniach 18-22 listopada 2009, Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich “Twierdza Gdańsk” zaprezentuje przykłady dobrej praktyki w nauczaniu historii, fizyki i astronomii, wykorzystując naukowo-multimedialne oraz interaktywne wystawy w Centrum Hewelianum.

W tym celu zostały zaplanowane na terenie Fortu Góry Gradowej dwie pokazowe lekcje, na które zapraszamy szczególnie osoby w wieku 55+ (grupa priorytetowa w projekcie).

Podczas prezentacji naszych kreatywnych metod nauczania, oferujemy Państwu bezpłatne uczestnictwo w dwóch lekcjach przygotowanych w oparciu o interaktywne i multimedialne wystawy, tj. :„Wehikuł Czasu – Człowiek i pocisk’” oraz „Energia, Niebo i Słońce”.

Zapraszamy także wszystkie osoby pragnące podzielić się swoją wiedzą historyczną dotyczącą Fortu Góry Gradowej, do zgłaszania swoich propozycji w postaci krótkiego konspektu wystąpienia.

Lekcje prowadzone będą w j. polskim, tłumaczone na j. angielski. oraz nagrywane przez operatora filmowego w celu produkcji filmu dot. innowacyjnych i kreatywnych metod kształcenia w Centrum Hewelianum. Uczestnicząc w lekcjach wyrażacie Państwo zgodę na możliwe wykorzystanie własnego wizerunku w filmie.

Zgłoszenia do udziału w lekcjach pokazowych przyjmuje P. Arleta Pławska pod nr tel. 058 300 08 42 w. 40. w godz. 8.00 – 15.00 . Liczba miejsc podczas lekcji jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy do współpracy oraz na stronę projektu.


Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Wyłączną odpowiedzialnośc za treść publikacji ponosi wydawca. Ani Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie odpowiadaja za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ