Weekend w Centrum Hewelianum!

09-09-2016 15:50

Już od soboty zapraszamy ponownie do Centrum Hewelianum! Krótka przerwa techniczna minęła, eksponaty odświeżone, nowe stanowiska zamontowane, czas więc ruszać w podróż do świata nauki i zabawy!

W ten weekend kolejna porcja zajęć w Laboratorium Pana Kleksa! To, co dzieci kochają najbardziej, czyli eksperymenty, kolory, zabawa, niesamowite doświadczenia i mnóstwo ciekawostek! Wrzesień w Laboratorium Pana Kleksa zapowiada się arcyciekawie!

Kiedy: sobota-niedziela

Godzina: 10:30, 12:30, 14:30 i 16:30


3-4 września- Hej grzyby, grzyby!

Przeniesiemy się do wirtualnego lasu, gdzie znajdziemy mnóstwo grzybów! Nauczymy się rozpoznawać te jadalne i niejadalne oraz dowiemy się gdzie je można znaleźć. Rozbudzimy kreatywność i wykorzystamy zdolności manualne lepiąc z plasteliny modele grzybów.

10-11 września- Przygoda w laboratorium

Czy to są czary? Nie… to doświadczenia chemiczne, które łączą świetną zabawę ze sporą dawką wiedzy. Uczestnicy wkroczą w świat nauki. Podczas „zabawy w chemię” wykonają samodzielnie proste doświadczenia, które będą dla nich niezwykle ciekawą, a zarazem pouczającą przygodą. Na pewno niejednemu młodemu naukowcowi zapadną w pamięć!

17-18 września- Na wyspach Bergamutach

Ahoj przygodo! Wyruszamy w podróż na niezwykłe wyspy, gdzie ciekawi Świata podróżnicy spotkają fantastyczne stworzenia. Zadaniem małych odkrywców będzie połączenie ich 
w zbiory według ustalonego klucza.

24-25 września- Kleksografia

Ambroży Kleks zostawił dla dzieci list, który napisał specjalnym atramentem. Aby go rozszyfrować, należy poznać wszystkie tajemnice niewidzialnego atramentu. Zobaczymy atramentowe sztuczki oraz pobudzimy wyobraźnię rozpoznając kształty zwierząt w kolorowych kleksach.

Oprócz zajęć w Laboratorium Pana Kleksa czeka na zwiedzających cała masa innych atrakcji. Wystawy interaktywne, które wciągają do świata geografii, astronomii, fizyki, matematyki, geografii, biologii i wielu innych! A to wszystko w jednym miejscu. Nasze centrum, otoczone cudownym parkiem to idealne miejsce na weekend. Warto wykorzystać ostatnie dni lata i wybrać się na Górę Gradową - perełkę Gdańska. Spokój, śpiew ptaków i centrum nauki w niesamowitych historycznych budynkach to jedyne w swym rodzaju połączenie.

Zdjęcia

 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ