Poznaję, wypoczywam, uczę się. Kampania edukacyjno-informacyjna EKOHewelianum

Zakończyliśmy realizację projektu „Poznaję, wypoczywam, uczę się. Kampania edukacyjno-informacyjna EKO-Hewelianum” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W ramach kampanii przygotowaliśmy projekt ulotki z grami i rebusami ekologicznymi, przybliżającymi gatunki roślin i zwierząt występujących na Forcie Góry Gradowej. Gra „Po liściu do drzewa” została przygotowana również w formie gry internetowej, dodatkowo zaprezentowaliśmy Państwu grę internetową „Po liściu do drzewa”. Gry przyrodnicze przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych. Gry będą dostępne również po zakończeniu kampanii pod linkiem: www.hewelianum.pl/index.php/eko_hewelianum,gry_i_zabawy_przyrodnicze.

Przygotowaliśmy również model obrazujący zarządzanie energią w domu. Model ekologicznego domu wykorzystywany był w czasie wykładów „Energia przyszłości”. Wykłady odbyły się w dniu 13 i 14 stycznia 2010 roku. W zajęciach prowadzonych przez dr hab. inż. Grochala uczestniczyli uczniowie trzech klas szkół gimnazjalnych w Gdańsku. Po zakończeniu projektu model domu zostanie przystosowany do wykorzystania na wystawie „Z energią!”.

Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Energia przyszłości”. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Już wkrótce nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Kaponierze Południowej na wystawie „Z energią!”.

Nagrodzeni zostali:

W kategorii „Malarstwo i rysunek”:

  • I miejsce – Szostak Alicja
  • II miejsce – Lewandowska Natalia
  • III miejsce – Czerepuk Paweł

W kategorii „Grafika, rzeźba, fotografia, wideo oraz inne media”:

  • I miejsce – Hebel Aleksandra
  • II miejsce – Janowicz Natalia
  • III miejsce – Bartosiewicz Wojciech

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz uczestnictwo w warsztatach i konkursie plastycznym „Energia przyszłości”.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
Pliki do pobrania

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w imprezach realizowanych w ramach projektu: Poznaję, wypoczywam, uczę się. Kampania edukacyjno-informacyjna EKO-Hewelianum. Kampania ma na celu zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży na temat odnawialnych źródeł energii oraz ochrony przyrody. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Pierwszą z proponowanych w ramach kampanii imprez jest konkurs plastyczny „Energia przyszłości”. Do zgłaszania prac zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wszyscy chętni proszeni są o przygotowanie pracy w dowolnie wybranej formie (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia, wideo oraz inne media) oraz przesłanie jej wraz z kartą zgłoszeniową oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk” (3 Maja 9a, 80 - 802 Gdańsk) do dnia 31 grudnia 2009 roku.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach:

  • uczniowie szkół podstawowych,
  • uczniowie gimnazjów.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Szczegóły dotyczące zasad konkursu dostępne są w Regulaminie konkursu plastycznego „Energia przyszłości”. Informacji na temat konkursu udziela pani Dorota Cieślicka (tel. 58 300 08 42 wew. 39, e–mail: dc@hewelianum.pl).

Prezentujemy dwie internetowe gry edukacyjne „Po liściu do drzewa” oraz „Co się w trawie chowa?”. Pierwsza z gier internetowych „Po liściu do drzewa” została przygotowana z myślą o uczniach szkół podstawowych, natomiast gra „Co się w trawie chowa?” z pewnością przypadnie do gustu również uczniom gimnazjów. Zapraszamy do zabawy, która jednocześnie uczy. Sprawdź sam w zakładce Gry i zabawy przyrodnicze.

Od 6 do 8 stycznia zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach popularno-naukowych poświęconych odnawialnym źródłom energii i sposobom ich wykorzystania w codziennym życiu. Warsztaty będą prowadzone przy użyciu modelu ekologicznego domu. Grupy szkolne zainteresowane udziałem w warsztatach, proszone są o kontakt z panią Dorotą Cieślicką (tel. 58 300 08 42 wew. 39, e–mail: dc@hewelianum.pl).

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
Pliki do pobrania
 
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ